Wszystko o rowerach


Jaki rower MTB wybrać: 26 czy 29 cali? | Forum

Lokalizacja tematu: Strona główna forum » Sprzęt rowerowy » Rowery
Iwonas
Iwonas Sierpień 3 '18

Wiele osób kupujących rower MTB nie wie, który rower lepszy dla nich, mając do wyboru rowery z kołem 26 i 29 cali. Ostanio są również w sprzedaży rowery z kołem pośrednim 27.5 cala. Ten film przybliży trochę temat, warto obejrzeć:



JolkaL
JolkaL Sierpień 3 '18
29 cali będzie lepszy.
Avatarus
Avatarus Sierpień 3 '18
Właśnie zastanawiam się nad rowerem do 2000zł, dlaczego 29 ma być lepszy? Moim zdaniem koło jest większe i będzie się trudniej je rozpędzać (w szczególności na asfalcie i na równej nawierzchni). A aby wykorzystać jego zalety to musiałbym mieszkać chyba gdzieś blisko gór. Teraz myślę nad 27.5, ciekawe czy wiele stracę na komforcie w terenie i stabilności.
Bartekk2
Bartekk2 Sierpień 3 '18
Mnie się też wydaje, że 29 cali będzie dużo lepszy. Ja takiego też szukam.
Myken
Myken Sierpień 3 '18
też sie zastanawiałem, jakiś czas, oglądałem rowery z Galaxy, 27.5 i 29, koniec konców zdecydowałem sie na ten drugi, nie powiedziałbym żeby się trudniej było rozpędzać, a rower też niczego sobie, jak na tą cenę co zapłaciłem spoko sprzęt.
Dobosz
Dobosz Sierpień 3 '18
Rower powinien być przede wszystkim odpowiednio, indywidualnie dobrany. Nie każdy potrzebuje roweru górskiego. Po mieście też da się wygodnie poruszać rowerem. Są nawet specjalne wózki czy przyczepki w których w wygodny sposób można przewozić bagaż.
Randki Amorki