Wszystko o rowerach


Mycie łańcucha i napędu: samo wycieranie nie wystarczy! | Forum

Adamus
Adamus Sierpień 6 '18
Jak w tytule, samo wycieranie łańcucha szmatką i ponowne oliwienie nie wystarczy, polecam instruktaż filmowy, w/g mnie bardzo dobry. A jakie Wy macie sposoby na mycie łańcucha i napędu, zdejmujecie łańcuch z roweru do tej czynności?



Jullek447
Jullek447 Sierpień 6 '18
Ekstra poradnik, naprawdę jasno wszystko przedstawione.
Robert_Jeżyk
Robert_Jeżyk Sierpień 6 '18
Ja swojego łańcucha jeszcze nie myłem. To rzeczywiście pomaga?
tomgik
tomgik Czerwiec 14 '23


Osobiste preferencje i metody czyszczenia łańcucha i napędu mogą się różnić w zależności od doświadczenia i preferencji rowerzystów. Oto kilka popularnych sposobów na czyszczenie łańcucha i napędu:


Sposób 1: Wycieranie łańcucha szmatką i ponowne oliwienie:


Usuń widoczne zabrudzenia z zewnętrznej strony łańcucha, używając szmatki lub szczotki do zębów.

Następnie, nakładaj delikatnie krople oleju na każde ogniwo łańcucha, obracając pedały, aby równomiernie rozprowadzić olej. Pozwól olejowi wsiąknąć, a następnie usuń nadmiar szmatką.

Sposób 2: Czyszczenie wyciągniętym łańcuchem:


Wykorzystaj specjalne narzędzie do wyciągania łańcucha lub demontuj łańcuch z roweru, jeśli masz taką możliwość.

Umieść łańcuch w specjalnym pojemniku lub zamykanej torbie, a następnie zanurz go w roztworze czyszczącym (np. specjalnym środku czyszczącym do napędu lub mieszaninie wody z płynem do naczyń).

Delikatnie szczotką lub szczoteczką do zębów usuń brud i olej ze wszystkich stron łańcucha.

Spłucz łańcuch czystą wodą, a następnie osusz go dokładnie.

Po wyczyszczeniu, smaruj łańcuch odpowiednim olejem rowerowym.

Sposób 3: Użycie specjalnych narzędzi:


Na rynku dostępne są różne narzędzia i urządzenia do czyszczenia łańcucha i napędu, takie jak szczotki z wbudowanymi szczoteczkami, urządzenia do rozpylania czyszczącego środka na łańcuch itp. Możesz wypróbować różne narzędzia i wybrać tę, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i preferencjom.

Ważne jest regularne czyszczenie i konserwacja łańcucha i napędu, aby zapewnić ich odpowiednie działanie i przedłużyć ich żywotność. Pamiętaj, że przed czyszczeniem łańcucha zawsze warto zapoznać się z instrukcją producenta roweru lub skonsultować się z doświadczonym mechanikiem rowerowym.

Ten post był edytowany przez tomgik Kwiecień 12
darmowe ogłoszenia