Wszystko o rowerach


Jazda rowerem zimą, mycie i konserwacja roweru | Forum

Lokalizacja tematu: Strona główna forum » Hide Park » Dyskuje różne
Janeczek
Janeczek Sierpień 8 '18
Jakie macie sposoby na mycie roweru po jeździe na solonej nawierzchni?Wiele osób uważa, że nie jeździ się zimą, bo rower się niszczy, ale ja jednak jeżdżę cały rok i w każdych warunkach i sprawia mi to przyjemność. Te osoby oczywiście mają rację, bo sól dostanie się wszędzie, więc trzeba znać różne sposoby, aby zabezpieczać rower przed korozją. Myję rower na myjni bezdotykowej uważając, aby woda nie dostała się w piasty i do suportu, ale czy sól tam się nie dostała już wcześniej tego nie wiem. Ciekawy jestem co innego można robić, aby nie dopuścić do korozji części wewnętrznych. Jakie macie sposoby na to, aby nie dopuścić do korozji?

Dobosz
Dobosz Sierpień 8 '18
Zimą to ja jednak polecam rower stacjonarny. Także można na nim fajnie poćwiczyć, a przede wszystkim utrzymać dobrą formę w zimie. Warto też według mnie postawić na trening funkcjonalny.

Mo-Velo
Mo-Velo Sierpień 8 '18
Chyba najlepiej unikać akurat tych dni, kiedy ulice i ścieżki są sypane solą. Aż tak dużo takich dni zimą nie ma, a po jeździe w solnej brei dużo pracy z myciem i efekty czyszczenia roweru mierne. Ja na takie dni mam "rower zimowy", który dopiero wiosną czyszczę. A tak - niech się dzieje wola boża!

Randki Amorki